Anasayfa / Protez Saç / Protez Saç Kullananlar Dikkat
protez saç bayan
protez saç

Protez Saç Kullananlar Dikkat

  1. Protez saç kullananlar saç protezi tıbbi bir müdahale gerekmeksizin özel yapıştırıcı bir solüsyon sayesinde kişinin saçsız alanına uygulanır. Uygulama tamamen kozmetik ve geri dönüşü mümkün yöntemlerle yapılmaktadır.
  2. Kullanılan yardımcı malzemeler ( yapıştırıcılar – bantlar – çözücüler vs. ) yetkili yerden temin edildiklerinde, cilt dostu ve su bazlı ürünler olduklarından insan sağlığına aykırı bir şey içermezler.
  3. Saç protezlerinin değişik çeşitleri vardır. Tamamen deriden yapılabildikleri gibi altyapılarını değişik malzemelerden imal ettirebilmek mümkündür. Türkiye’de kullanılan tasarımlar genellikle, çevresi 1″ ( bir inch ) genişliğinde deri, orta kısmı ise lace denilen hava ve su geçirgenliği olan şeffaf bir maddedendir. Kimi zaman ön şakak çizgisine denk gelen kısımlarına yine lace uygulanarak doğal saç görüntüsü elde edilir.

Protez saç kullananlar düğüm tekniklerini “protezin doğallığı” açısından büyük önemi vardır. Tekniklerini geliştirebilmiş kurumsal firmaların kendilerine has tekniklerle çalıştıkları bilinmektedir. Bu tekniklerin yalnız “doğallığın” sağlanmasına yardımcı olmadıkları, “protezin ömrünün” ve “fiyatının” belirlenmesinde de önemli bir işlev gördükleri unutulmamalıdır.

Saçın % 100 doğal insan saçından olması ve protez saç yapılacak şahsın saç özelliklerine uyumunun iyi belirlenmesi ilk adım için önemlidir. Ancak doğru ve uzmanlıkla alınmış bir saç kalıbının dahi üretim aşamasında kullanılacak altyapı ve saç kalitesinin üst düzeyde olmamasından dolayı, müşteriye uygulama aşamasında sorun yaratacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Kalitesine önem verilmeksizin üretilen saçlar, doğallıktan uzak olacaktır.
Pek çok firmanın çözemediği sorunlarının başında üretim yerleri ile ilgili kalite standartlarının uygulanmasında ortaya çıkan aksaklıklar gelmektedir. Çoğu fabrika kalite standartlarına önem vermeksizin seri üretimlerle ( hazır kalıp ) pazarı doldurmakta ve yine pek çok saç firması da bu düşük kalitedeki saçları müşterilerine pazarlamaktadır.

Protez saç kullananlar, bakımlarını protez saç merkezlerinde yaptırabildikleri gibi kendileri de rahatlıkla yapabilirler.

Protez saçın ömrü belli kriterlere bağlıdır. Aynı saç yoğunluğunda ve altyapı özelliklerinde üretimi yapılmış iki farklı protezin biri birlerine kıyasla ömürlerini, kalite farklılıkları belirlemektedir. Kaba, kalın ve estetik gözükmeyen ama son derece sağlam düğüm yöntemi uygulanmış bir protezi 4 sene kullanabilmek olasıyken bu süre, doğal, hafif ve estetik açıdan canlı saçlara daha uyumlu hazırlanmış protezlerde 1 ila 2 sene arasında değişmektedir.

Saç bakım fiyatları 30 TL ile 90 TL arasında değişmektedir. Firmalar arası fiyatların bu derece esnek olmasının nedeni, kimi firmaların ürün ve eleman seçimlerinde müşteri sağlığını ve memnuniyetini esas alarak çalışmaları buna mukabil diğerlerinin ise bu anlayıştan uzak olmalarıdır.
Ürün ithalatını doğru fiyat politikalarıyla yönetebilen şirketler, alternatif çözümlerle bakım giderlerini müşterilerine ödetmemek konusunda çalışmalar yapmaktadırlar.

 

 

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

saç değişim

Yeni Protez Saç Kullananlar

Protez saç kullanan kişiler tüm sosyal faaliyetlerini (yıkamak, fön çekmek, taramak, denize havuza girmek, spor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir